Pianka otwartokomórkowa

Pianka otwartokomórkowa

 

Częstym pytaniem zadawanym przez naszych klientów jest zastosowanie pianek w budownictwie – tutaj dowiemy się dlaczego na poddasza polecana jest pianka otwartokomórkowa i w jakim wypadku można zastosować piankę zamkniętokomórkową !

Pianka otwartokomórkowa jak sama nazwa wskazuje jest pianką która zbudowana jest z milionów otwartych półsztywnych komórek tworzących jednolitą warstwę dla izolowanej przegrody. Sama struktura pianki już wiele mówi o jej właściwościach – bardzo ważnym aspektem na który należy zwrócić uwagę przy wyborze pianki poliuretanowej stosowanej do izolacji termicznych jest wielkość oraz równomierność otwarcia struktury przy przekroju badanego materiału – tutaj liczy się wprawne oko i tak naprawdę tylko doświadczony wykonawca może wypowiadać się na takie tematy – jako wykonawca mogę polecić piankę QuadFoam 500 amerykańskiej firmy Quadrant Urethane Technology która posiada 40 letnie doświadczenie w poliuretanach – bez obaw udzielamy 20 lat gwarancji na izolację a producent udziela 20 lat gwarancji na materiał. Pracowaliśmy na wielu materiałach lecz świadcząc usługi na najwyższym poziomie, bez obaw na przyszłość polecamy QuadFoam 500 który spełnił w pełni nasze surowe kryteria.

 

Pianka otwartokomórkowa – gdzie zastosować ?

 

Pianka ta według dokumentów w tym ITB, opisów specjalistów i producentów powinna być stosowana w pomieszczeniach wewnętrznych, ideą jej powstania była izolacja natryskowa na poddasza która zabezpiecza przed utratą ciepła (czytaj: mostkami termicznymi). Jak pewnie każdy zauważył warunki pogodowe w Polsce zmieniają się z roku na rok – wydłuża się okres grzewczy i coraz częściej zmuszeni jesteśmy podnosić temperaturę w budynku do oczekiwanej, dobrze zaizolowany budynek to oszczędny budynek, dlatego też tak ważny jest wybór dobrej jakości materiałów izolacyjnych które zapewnią oszczędności.