Zalety ocieplenia poddasza pianką poliuretanową

  • 0

Zalety ocieplenia poddasza pianką poliuretanową

Zalety ocieplenia poddasza pianką poliuretanową

 

Pianka poliuretanowa Quadrant QuadFoam 500 – to materiał o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Jako firma zajmująca się izolacjami natryskowymi w trosce o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług jak i zadowolenie klientów podejmujących jakże ważną decyzję wybory izolacji postanowiliśmy postawić na ekologię i doświadczenie.

Proponowana przez Nas pianka „QuadFoam 500” ;

-zapewnia idealne wypełnienie izolowanej przegrody bez efektu „odklejania się” dzięki czemu w przegrodzie nie gromadzi się wilgoć i zachowuje ona swoje właściwości na długo lata.

– QuadFoam500 jest pianką otwarto-komórkowa – wielkość, struktura oraz jakość otwarcia pojedynczych komórek to cecha po której każdy doświadczony wykonawca izolacji natryskowej odróżni dobry materiał od tego o słabych właściwościach.

– efekt wizualny osiągnięty po natrysku jest równie ważnym kryterium oceny dla większości inwestorów.

– Gwarancja – 20 lat na materiał jak i wykonanie jest potwierdzeniem skuteczności i trwałości izolacji natryskowej QuadFoam 500

-Szczelność –  ograniczenia straty ciepła zimą, latem pomieszczenia są chronione przed nadmiernym przegrzewaniem się. Technologia natrysku pozwala na wyeliminowanie łączeń w izolacji, a tym samym mostków termicznych poprzez wypełnienie wszystkich szczelin i pustych przestrzeni

-Oszczędność – koszty energii w stosunku do izolacji tradycyjnej mogą być niższe nawet o 50% co w znaczący sposób poprawia sprawność energetyczną budynków, dostrzeganą w comiesięcznych, niższych kosztach utrzymania obiektów.

-Trwałość – po natrysku pianka staje się materiałem niezmiennym i swoje właściwości zachowuje przez cały okres „życia budynku”. Nie utlenia się, nie kurczy, nie opada.

-Lekkość – zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów, ścian z równoczesnym wzmocnieniem i usztywnieniem konstrukcji

-Wygłuszenie – struktura otwartych komórek sprawia, że izolacja posiada doskonałe właściwości tłumienia dźwięków.

-Paro przepuszczalność – dzięki otwartym komórkom budynek jak i konstrukcja dachu „oddycha”. Doskonale współgra z elementami drewnianymi – zabezpieczając i chroniąc drewno przed zawilgoceniem co zapewnia bardzo dobrą jakość powietrza bez strat energetycznych spowodowanych konwekcją i szczeliną dylatacyjną.

-Ekologia i bezpieczeństwo – pianka jest materiałem bezzapachowym, nie pyli, a w czasie użytkowania nie ma emisji jakichkolwiek szkodliwych substancji. Jest odporna na pleśnie i grzyby. Nie wywołuje reakcji alergicznych u ludzi i zwierząt.

-Samogasnąca – (klasa E), a w konstrukcji z płytą g-k klasa B-s1, d0

-Łatwość wykonania – brak ograniczeń instalacyjnych w konstrukcjach o skomplikowanych kształtach oraz szybkość wykonania, nawet do 300 m2 dziennie.

Inne zalety ocieplenia poddasza pianką poliuretanową:

Izolacje natryskowe stały się najlepszą, najszybszą i najskuteczniejszą techniką zapewniającą komfort zamieszkania na poddaszu. Dzięki natryskowemu ociepleniu poddasza unikniemy strat ciepła, przedostawaniu się alergenów, występowaniu pleśni oraz gryzoni.

Izolacja natryskiwana jest bezpośrednio na beton, deskowanie membranę paro przepuszczalną i inne podłoża – jej doskonała przyczepność zapewnia wzmocnienie konstrukcji oraz eliminację elementów montażowych jak w przypadku wełny mineralnej.

Dzięki metodzie natryskowej łatwo osiągniemy parametry domu energooszczędnego, niskoenergetycznego czy pasywnego – i z pewnością przełoży się to na koszty ogrzewania odczuwalne w miesiącach zimowych – szczególnie podczas ogrzewania gazowego.


Szukaj

Mapa dojazdu

Click to open larger map